Få mere information

Ikke-verificeret annonce

Vi bestræber os på at have alle tilgængelige lejemål på Lokalebasen.dk. For dette lejemål kan vi ikke garantere, at informationerne er korrekte. Det skyldes, at udbyder ikke er en betalende kunde hos Lokalebasen.dk. Derfor vises heller ingen billeder. Læs mere

Kontor
Favorit

Kontor til salg på Havneøen 12 1, 7100 Vejle

316 m²
Areal
Prøv vores kontor beregner
22
Antal medarbejdere
10.500.000 kr.
Pris
Få mere viden om ejendommen

100% gratis og uforpligtende

Du får en e-mail med de informationer vi har om ejendommen og sælgers kontaktoplysninger.

Navn*
E-mail*
Firma*
Telefonnummer *
Dit spørgsmål (valgfrit )
Få tilsendt information
Databeskyttelse
Få mere viden om ejendommen

100% gratis og uforpligtende

Du får en e-mail med de informationer vi har om ejendommen og sælgers kontaktoplysninger.

Navn*
E-mail*
Firma*
Telefonnummer *
Dit spørgsmål (valgfrit )
Få tilsendt information
Databeskyttelse

Havneøen 12 - 7100 Vejle - Kontor til salg på 316 kvm2 - Se mere info på Ejendomstorvet

For Kirk Kapital udbyder danbolig Erhvervscenter Syd udbyder hermed byggeriet af de sidste erhvervsejerlejligheder på det yderst attraktive område Havneøen i Vejle, som er direkte nabo til Vejle Fjord og Fjordenhus.

Der er 2 erhvervslejligheder under opførelse, og køber kan få medindflydelse på udvalgte materialevalg og farver. Det er muligt at sammenlægge de to ejendomme til f.eks. med kundevendte aktiviteter i stuelejlighed og kontorer
og administration på første sal.

I Havneøen 12, 1. sal, vil man blive mødt af imponerende udsigtsforhold. Beliggenheden er svær at finde bedre end lige her, i den nye havnebydel - helt tæt på by og fjord.

Havneøen er et eksklusivt område, hvor Havneøen 12 afslutter byggeriet, og man både er tæt på indre by, og på samme tid bliver beriget med en helt fantastisk udsigt over Vejle Fjord samt Ibæks- og Bredballes skovarealer.
Centrum ligger i gåafstand og bugner af hyggelige caféer og spisesteder, ligesom de summende handelsgader byder på en bred vifte af shoppingmuligheder.

Køber får de bedste forudsætninger for at have et meget præsentabelt erhvervslokale i de suveræne omgivelser, stemningen samt miljøet ved havnen, lystbådehavnen, Kajakøen og Roklubben. Derudover er der gåafstand langs fjorden til både Dyrehaven, stranden og Skyttehuset med dens fine park.
Vil I nyde et måltid ude, er det ligeledes værd at besøge restaurant Remouladen og den anmelderroste og eksklusive Restaurant Lyst. Endelig er der nyopført hotel på Havneøen med Skybar, åben for alle, og ENZO & C, en italiensk café og familierestaurant i stueplan lige ud til
kanalen af den store brostensbelagte plads ved Fjordenhus.

Til ejerlejligheden hører egen parkeringsplads i aflåst parkeringskælder med nem adgang til elevator op til ejerlejligheden. Gode parkeringsforhold for kunder, medarbejder og forretningsforbindelser i nærliggende p-hus mindre end 100 fra erhvervslejligheden.

Fakta & Faciliteter

Dette kontor ligger tæt på et busstoppested, som nås på kun 8 minutter til fods. Det nærmeste fitnesscenter findes 923 m væk fra kontoret. Et apotek er placeret kun 723 m væk fra kontoret. Posthuset ligger ikke langt fra kontoret og det er derfor nemt, at få afsendt breve og pakker. Gode parkeringsforhold øger kontorets tilgængelighed for dine medarbejdere, gæster og kunder.

Afstand til omgivelser

Bus
465 m
Bank
795 m
Cafe
785 m
Fastfood
604 m
Bar
848 m
Restaurant
48 m
Træningscenter
25 m

Faciliteter

Basic

Parkeringspladser

Økonomi

Dette kontor på 316.0 kvm. kan være en ny mulighed for øget samarbejde og åbenhed i virksomhedens arbejsmiljø. Ved at etablere din virksomhed i Vejle vil du i høj grad opleve hvad det vil sige at arbejde i veludviklet infrastruktur. Med kapacitet til at rumme 13 medarbejdere, kan dette kontorlejemål potentielt hjælpe dit team med at imødekomme dets målsætninger og ønsker. For at læse mere om dette kontor på Havneøen 12 1, i Vejle, 7100, kan du udfylde formularen og komme i kontakt med udlejeren. Hvis du er interesseret i at leje et kontor, men stadig har spørgsmål til udlejeren, kan du stille dine spørgsmål ved brug af kontaktformularen.

Priser

Beliggenhed

Havneøen 12 1, 7100 Vejle

Kontoret på Havneøen 12 1 er i høj grad en fordelagtig løsning og ligger 1514 m fra bymidten. Med et befolkningstal på 56567 er Vejle en fremragende by at udvikle din virksomhed i. Der er ikke langt til Skyttehushaven, hvorfor kontorets lokation emmer af idyl og naturlig ro. Vejle Å løber kun 536 m fra kontoret, hvilket gør det til et exceptionelt sted at have arbejdsplads. Sø, beliggende 691 m fra kontoret, er en evig kilde til energi og motivation.

Havneøen 12 1, 7100 Vejle

Har du ikke fundet dit ønskede lokale?

Opret en gratis søgeagent og få automatisk besked.

Vi sender dig en mail, hver gang vi bringer annoncer, der matcher dine behov.

Ofte stillede spørgsmål om kontorer i Havneøen 12 1, 7100 Vejle

🏦 Hvordan får jeg mere information om kontoret på Havneøen 12 1 i 7100 Vejle?
Hvis du har yderligere spørgsmål kan du komme i kontakt med udlejer direkte ved at udfylde formularen her Havneøen 12 1, 7100 Vejle.
🅿️ Er der parkerings ved dette kontoret på Havneøen 12 1?
Der er parkering tæt på kontoret på Havneøen 12 1
🚌 Hvor langt er der til nærmeste busstop fra kontoret på Havneøen 12 1?
Nærmeste busstoppested er 465 m fra kontoret på Havneøen 12 1 i 7100 Vejle.
🏦 Hvad er inkluderet i lejen?
Hvad der er inkluderet i lejen for kontoret på Havneøen 12 1 i 7100 Vejle afhænger af aftalen, du indgår med udlejer. Spørg udlejer direkte ved at udfylde formularen her Havneøen 12 1, 7100 Vejle.
Tilføjet! Annoncen er gemt som "Favorit".

Siden med dine favoritter til salg er fyldt. Vil du tilføje nye, skal du fjerne flere af dine nuværende favoritter.

Vores medlemskab
  • Lokalebasen medlemskab logo
  • Lokalebasen medlemskab logo

Hjemmesiden bruger cookies

Cookies anvendes med henblik på at hjemmesiden fungerer optimalt, til at huske foretrukne indstillinger, at måle trafik/konverteringer samt at målrette relevant markedsføring.