Få mere information

Ikke-verificeret annonce

Vi bestræber os på at have alle tilgængelige lejemål på Lokalebasen.dk. For dette lejemål kan vi ikke garantere, at informationerne er korrekte. Det skyldes, at udbyder ikke er en betalende kunde hos Lokalebasen.dk. Derfor vises heller ingen billeder. Læs mere

Butikslokale
Favorit

Butikslokale til salg på John F. Kennedys Plads 41, 9000 Aalborg

492 m²
Areal
6.000.000 kr.
Pris
Få mere viden om ejendommen

100% gratis og uforpligtende

Du får en e-mail med de informationer vi har om ejendommen og sælgers kontaktoplysninger.

Navn*
E-mail*
Firma*
Telefonnummer *
Dit spørgsmål (valgfrit )
Få tilsendt information
Databeskyttelse
Få mere viden om ejendommen

100% gratis og uforpligtende

Du får en e-mail med de informationer vi har om ejendommen og sælgers kontaktoplysninger.

Navn*
E-mail*
Firma*
Telefonnummer *
Dit spørgsmål (valgfrit )
Få tilsendt information
Databeskyttelse

John F. Kennedys Plads 41 - 9000 Aalborg - Hotel & Restaurant til salg på 492 kvm2 - Se mere info på Ejendomstorvet

• Velbeliggende erhvervsejerlejlighed i markant ejendom
• God hjørneplacering med fantastisk synlighed
• Mange anvendelsesmuligheder fx. cafe m.v.
• Central placering
• Stærkt kunde flow tæt på bus, tog og uddannelse (Godsbanen)

Ejendommen er beliggende på hjørnet af John F. Kennedys Plads og Steen Blichers Gade, hvilket er med til at skabe en optimal synlighed for kommende ejer. Derudover er Plusbusstationen netop blevet etableret ude foran, som også bidrager til en god eksponering og kundeflow mv.

Ejerlejligheden er opdelt i 2 lokaler. Lokalet på hjørnet af ejendommen andrager i alt ca. 236 m² og vil være oplagt til cafedrift. Fra lokalet etablerer nuværende ejer trappe til kælderen på ca. 120 m², hvor der er mulighed for lager- og personalefaciliteter. Lokalet har egen indgang på hjørnet.

Lokalet med udgang til John F. Kennedys Plads andrager i alt ca. 102 m². Lokalet kan bl.a. anvendes til cafe, sandwichbar m.m. Hertil hører kælder på ca. 34 m². Nuværende ejer ansøger om indgang fra terræn til lokalet.

Til sikring af lydkrav mod overliggende boliger udfører nuværende ejer nedhængte lydlofter.

EDC Erhverv Poul Erik Bech kan være medvirkende til at finde lejer til lokalerne - forhør nærmere.

Nærmeste naboer er bl.a. Aalborg Banegård, Aalborg Busterminal, Godsbanen og Kennedy-arkaden som huser bl.a. Nordisk Film Biograf og PureGym.

Lokalerne overtages med mulighed for opsætning af udsugning. Vægge og gulve som de er og forefindes og med nedsænket lofter.

Fakta & Faciliteter

Afstand til omgivelser

Bus
59 m
Tog
122 m
Cykelparkering
24 m
Parkering
564 m
Hæveautomat
168 m
Bank
165 m
Supermarked
135 m
Cafe
106 m
Fastfood
65 m
Pub
436 m
Bar
41 m
Restaurant
159 m
Træningscenter
119 m

Faciliteter

Der er ikke angivet specifikke faciliteter til dette lejemål.

Økonomi

Aalborg er et populært kommercielt postnummer, hvilket gør det let for kunder at finde din butik. Denne butik udgør et areal på 492.0 kvm, og giver mulighed for eksponering af jeres produkter og service. Udfyld kontaktformularen og stil dine spørgsmål til udlejeren om butikken på John F. Kennedys Plads 41, i Aalborg, 9000. Ved at udfylde formularen, kan du tage direkte kontakt til butikslokalets udlejer.

Priser

Beliggenhed

John F. Kennedys Plads 41, 9000 Aalborg

Masser af kunder, som har været i Kildeparken, kan passende smutte over i din butik, idet disse lokaler ligger tæt på parken. Tæt på John F. Kennedys Plads ligger denne butik, hvilket giver din virksomhed en placeringsmæssig fordel. Butikken ligger 391 m fra flod hvilket øger antallet af potentielle kunder i området. Med Kjærs Møllesø placeret 674 m fra butikken, undrer det ikke nogen, at området er så populært. Dette er i øvrigt en af byens mest diverse områder, idet Benediktes ligger 698 m fra butikslokalet.

John F. Kennedys Plads 41, 9000 Aalborg

Har du ikke fundet dit ønskede lokale?

Opret en gratis søgeagent og få automatisk besked.

Vi sender dig en mail, hver gang vi bringer annoncer, der matcher dine behov.

Ofte stillede spørgsmål om butiker i John F. Kennedys Plads 41, 9000 Aalborg

🚉 Hvor langt er der til nærmeste S-tog station?
Den nærmeste S-tog station er 122 m fra butikken på John F. Kennedys Plads 41 i 9000 Aalborg.
🏦 Kan jeg opsige butikken på John F. Kennedys Plads 41 i 9000 Aalborg når jeg vil?
Spørg udlejer direkte ved at udfylde formularen her John F. Kennedys Plads 41, 9000 Aalborg.
🚌 Er der et busstoppested i nærheden af butikken på John F. Kennedys Plads 41?
Nærmeste busstoppested er 59 m fra butikken på John F. Kennedys Plads 41 i 9000 Aalborg.
🏦 Hvordan får jeg mere information om butikken på John F. Kennedys Plads 41 i 9000 Aalborg?
Hvis du har yderligere spørgsmål kan du komme i kontakt med udlejer direkte ved at udfylde formularen her John F. Kennedys Plads 41, 9000 Aalborg.
Tilføjet! Annoncen er gemt som "Favorit".

Siden med dine favoritter til salg er fyldt. Vil du tilføje nye, skal du fjerne flere af dine nuværende favoritter.

Vores medlemskab
  • Lokalebasen medlemskab logo
  • Lokalebasen medlemskab logo

Hjemmesiden bruger cookies

Cookies anvendes med henblik på at hjemmesiden fungerer optimalt, til at huske foretrukne indstillinger, at måle trafik/konverteringer samt at målrette relevant markedsføring.