Ikke-verificeret annonce
Vi bestræber os på at have alle tilgængelige lejemål på Lokalebasen.dk. For dette lejemål kan vi ikke garantere, at informationerne er korrekte. Det skyldes, at udbyder ikke er en betalende kunde hos Lokalebasen.dk. Derfor vises heller ingen billeder. Læs mere
100% gratis og uforpligtende
100% gratis og uforpligtende
Beliggende i udbygget område ved Børkop vandmølle
Unik investering i attraktivt område Halberg & Olsen Erhverv tilbyder en sjælden mulighed for køb af særdeles velbeliggende byggeretter i Børkop på en 9.733 m² stor grund.
Optimal placering:
Jordstykket har en absolut topplacering tæt ved skov, Børkop Vandmølle og boligområdet Børkop Lund. Området er særdeles eftertragtet af lejerne, idet alle faciliteter – inklusiv naturskønne omgivelser – er inden for rækkevidde. Der er stisystemer til skole og ind-købsmuligheder samt en busholdeplads, i umiddelbar nærhed af projektet.
Projektmuligheder:
Grunden er netop indskrevet i lokalplanen og tillader opførelse af i alt 13 rækkehuse med fleksible størrelser. Sælger har tegnet et projekt med huse, der spænder fra 93,3 m² til 95,7 m², hvilket vurderes optimalt i forhold til områdets lejemarked. Alt projektrelateret materiale medfølger.
Ønsker køber at opføre andre hustyper eller størrelser, står Halberg & Olsen gerne til rådighed for validering af arealet samt rådgivning omkring BL §10a.
Handelsbetingelser:
Handlen gennemføres som en selskabshandel uden momsreguleringsforpligtelser, hvor udskudt skat fragår købers kapitalbehov til kurs 100. En overdragelsesbalance udarbejdes ved aftaleindgåelse.
Kontakt For yderligere information står vi naturligvis til rådighed.
Har du ikke fundet dit ønskede lokale?
Opret en gratis søgeagent og få automatisk besked.
Vi sender dig en mail, hver gang vi bringer annoncer, der matcher dine behov.
Siden med dine favoritter til salg er fyldt. Vil du tilføje nye, skal du fjerne flere af dine nuværende favoritter.