Ikke-verificeret annonce
Vi bestræber os på at have alle tilgængelige lejemål på Lokalebasen.dk. For dette lejemål kan vi ikke garantere, at informationerne er korrekte. Det skyldes, at udbyder ikke er en betalende kunde hos Lokalebasen.dk. Derfor vises heller ingen billeder. Læs mere
100% gratis og uforpligtende
100% gratis og uforpligtende
Ejendom med to bygninger til boligudlejning helt centralt i Slagelse
Eriksgade 58 og 60 ligger centralt i Slagelse by med kort afstand til indkøbsmuligheder, offentlig transport og skoler. Det er en eftertragtet placering, som tiltrækker både studerende og familier.
Ejendommen består af forhus mod Løvegade med 6 lejemål i 3 plan og baghus i Eriksgade med 4 lejligheder i 2 plan.
Forhuset indeholder 6 gode lejligheder fra 38 til 75 m2 i god stand og baghuset indeholder 4 mindre lejligheder på 37-45 m2.
Der er tale om gode størrelser og god beliggenhed tæt på stationen og på studiemiljøer og genudlejningsmulighederne er derfor optimale.
Baghuset er nyopført og hele ejendommen fremtræder i god og præsentabel stand.
Mellem de 2 bygninger er parkeringspladser med adgang fra Eriksgade.
Med en attraktiv beliggenhed, velindrettede lejemål og god stand giver denne ejendom tryghed for en stabil økonomi og en kontinuerlig indtægt for en potentiel investor.
En investering i denne boligudlejningsejendom byder på en solid og langsigtet økonomisk gevinst.
Har du ikke fundet dit ønskede lokale?
Opret en gratis søgeagent og få automatisk besked.
Vi sender dig en mail, hver gang vi bringer annoncer, der matcher dine behov.
Siden med dine favoritter til salg er fyldt. Vil du tilføje nye, skal du fjerne flere af dine nuværende favoritter.