Ikke-verificeret annonce
Vi bestræber os på at have alle tilgængelige lejemål på Lokalebasen.dk. For dette lejemål kan vi ikke garantere, at informationerne er korrekte. Det skyldes, at udbyder ikke er en betalende kunde hos Lokalebasen.dk. Derfor vises heller ingen billeder. Læs mere
100% gratis og uforpligtende
100% gratis og uforpligtende
• Fuldt udlejet – 1 erhvervslejemål og 2 boliglejemål • Flotte boliglejemål i god størrelse til udlejning
• Flot og præsentabel ejendom med nyrenoveret facade
• Fuldt udlejet – 1 erhvervslejemål og 2 boliglejemål
• Flotte boliglejemål i god størrelse til udlejning
• Bedste beliggenhed i byen for erhvervslejer
• 3 års uopsigelighed overfor erhvervslejer
Østergade 1 er oprindeligt opført i år 1900 og siden løbende om- og tilbygget gennem årene, senest med en flot facaderenovering som medvirker til at ejendommens flotte buede profil er helt skarp.
Beliggenheden er rigtig god, ud til et af byens mest hyggelige torve, så man opnår en meget stor eksponering via de mange forbipasserende i såvel bil som til fods.
Ejendommen består af 2 boliglejemål samt 1 erhvervslejemål.
Erhvervslejemålet i stueetagen indeholder en moderne ”Din Tøjmand” forretning på 299 m², som fremstår flot og moderne og helt klassisk med gode salgsarealer, kasseekspedition, prøverum mv. Til butikken hører endvidere mindre kontor (kontorarealet ligger på lejet grund), toilet på 1. sal samt lager på 1. og 2. sal. Kælderen fremstår varm og tør og rummer gode arealer til oplag/lager, frokoststue/køkken mv.
Det er ejer selv som driver tøjforretningen, og fortsætter som lejer i ejendommen.
De 2 boliglejemål har følgende overordnede stil og indretning:
1.sal består af entre/fordelingsgang, rigtig pænt og stort badeværelse med bruseniche og plads til vaskemaskine og tørretumbler, samt vinylgulv, soveværelse, flot og stort åbent køkken med grå låger, flot spisestue adskilt fra ligeledes flot stue via franske døre. Begge stuer har nydelige bræddegulve. Desuden værelse, depot/værelse og mellemgang med udgang til stor solrig altan.
Ejendommen opvarmes via fjernvarme, som fordeles via forbrugsmålere på alle 3 lejemål. Vand fordeles ligeledes, men der er ikke aconto betaling fra det ene boliglejemål. El fordeles/betales via egne målere.
Ejendommen er beliggende tæt på Nakskovs gågademiljø. I bymidten af Nakskov finder man et godt og bredt udvalg af butikker, restauranter, pengeinstitutter, frisører, øvrigt blandet
liberalt erhverv og gode indkøbsmuligheder via de kendte større dagligvarebutikker.
Af butikker/erhverv kan bl.a. nævnes H&M, Expert, Storgaard Cykler, Bog & Ide, Profil Optik, Jyske Bank, Kræmmerhuset, Byens Dyreklinik, Normal, Nakskov Frisøren m.fl.
Fra ejendommen er der desuden kort afstand til gode indkøbsmuligheder og Nakskov station som ligger blot fem minutters gang fra lejemålet.
Har du ikke fundet dit ønskede lokale?
Opret en gratis søgeagent og få automatisk besked.
Vi sender dig en mail, hver gang vi bringer annoncer, der matcher dine behov.
Siden med dine favoritter til salg er fyldt. Vil du tilføje nye, skal du fjerne flere af dine nuværende favoritter.