Ikke-verificeret annonce
Vi bestræber os på at have alle tilgængelige lejemål på Lokalebasen.dk. For dette lejemål kan vi ikke garantere, at informationerne er korrekte. Det skyldes, at udbyder ikke er en betalende kunde hos Lokalebasen.dk. Derfor vises heller ingen billeder. Læs mere
100% gratis og uforpligtende
100% gratis og uforpligtende
Smuk boligudlejningsejendom med yderst attraktiv beliggenhed
En virkelig perle af en boligudlejningsejendom. Ejendommen indeholder 9 stk. 2-værelses lejligheder, alle med pæne køkkener og badeværelser.
Ejendommens facade fremstår med malede mursten og hvidpudsede bånd, vinduer er hvide dannebrogsvinduer i træ/alu i termo, og indgangsdør er i samme stil. Taget er belagt med bølgeeternit og der er kviste mod både gade og gård. Facade mod gårdsiden er malet i gul farve.
Dejlig gårdhave med rig mulighed for at nyde udelivet. De 9 boliglejemål arealer er som følger: 6 lejligheder på 55 m², 2 lejligheder på 50 m² og 1 lejlighed på 46 m². Lejligheden på 46 m² er beliggende i nederste plan med direkte udgang til haven. Lejligheden blev etableret i 2014, og fremtræder derfor som ”næsten ny”. Da dette før den gennemgribende istandsættelse var et kontorlejemål, er lejemålet med fri lejefastsættelse.
I starten af 90érne blev ejendommen moderniseret med etablering af nye badeværelser og køkkener, og i perioden 2013-2019 er flere lejemål blevet moderniseret i forbindelse med lejeskifte.
Trappeopgangen fremstår præsentabel og nydelig, der er fælles vaskeri i kælderen (lejerne betaler efter forbrug).
Har du ikke fundet dit ønskede lokale?
Opret en gratis søgeagent og få automatisk besked.
Vi sender dig en mail, hver gang vi bringer annoncer, der matcher dine behov.
Siden med dine favoritter til salg er fyldt. Vil du tilføje nye, skal du fjerne flere af dine nuværende favoritter.