Ikke-verificeret annonce
Vi bestræber os på at have alle tilgængelige lejemål på Lokalebasen.dk. For dette lejemål kan vi ikke garantere, at informationerne er korrekte. Det skyldes, at udbyder ikke er en betalende kunde hos Lokalebasen.dk. Derfor vises heller ingen billeder. Læs mere
100% gratis og uforpligtende
100% gratis og uforpligtende
Fuldt udlejet til 2 erhvervslejemål og 6 beboelseslejligheder. Stabil erhvervslejer ”Slagter Krabbe” siden 2003.
• Fuldt udlejet
• Samlet 951 lejebærende m²
• 2 erhvervslejemål og 6 beboelseslejligheder
• Stabil erhvervslejer ”Slagter Krabbe” siden 2003
• En efterspurgt beliggenhed og størrelse på lejemål
• Centralt i bymidten m/parkering lige ved døren
Brønderslev gennemgår en positiv udvikling med en større befolkningstilvækst og er således et oplagt sted at investere i ejendom.
Nærværende ejendom omfatter 6 beboelseslejligheder og 2 erhvervslejemål. Erhvervsdelen indeholder som sagt 2 lejemål, som er anvendt til en nyåbnet Sushi Restaurant samt Slagter Krabbe, som en stabil ankerlejer, der åbnede sin slagterforretning, i ejendommen i 2003. Slagter Krabbe råder ligeledes over 1 beboelseslejlighed på 1. sal, som anvendes til brug for forretningen. På 1. og 2. sal er der yderligere indrettet 5 to- og treværelses boliglejemål i størrelsen 57-85 m². Boliglejemålene står overordnet i en god stand om end indretning og materialevalg varierer. Hver bolig har egen vaskesøjle eller mulighed herfor. Alle lejemål er fuldt udlejet, og med en god lejehistorik.
Ejendommen er opført i 1902 og om-/tilbygget i 2015 samt opdelt og nyindrettet i stueplan med ny forretning i 2025. Facaden er mursten malet i en lysnuance. Taget er sadeltag, med 2 kviste og altan mod baggården. Taget er belagt med rødt bølgeeternit. Vinduerne er løbende udskiftet og er hvide vinduesrammer med termoruder. Ejendommen opvarmes primært med fjernvarme, og der er særskilte forbrugsmålere på el og varme.
Energimærket er C.
Ejendommen er let tilgængelig med parkering i Algade, for kunder til erhvervsdelen, og parkering samt tilkørsel til ejendommens baggård fra Vestergade, der går parallelt med Algade til bagsiden.
Samlet en god investeringsejendom, fuldt udlejet og i drift, med et godt startafkast for investor.
Ejendommen vurderes ligeledes at indeholde en lejereserve samt oplagte optimeringsmuligheder på driften.
Driftsomkostningerne på dette sted er opgivet til 192049 DKK pr. år. Denne mellemstore butik dækker et areal på 951.0 kvm. Da området er kendt som et livligt og upbeat område, vil I Brønderslev være garanteret en attraktiv beliggenhed.. Udfyld kontaktformularen og stil dine spørgsmål til udlejeren om butikken på Algade 62, i Brønderslev, 9700. Få mere at vide om dette butikslokale ved at udfylde annoncens kontaktformular.
Sø, som ligger 520 m fra butikken, er en af byens mest besøgte rekreative områder. Flod - kun 752 m fra butikken - giver lokale shoppere muligheden for en rolig pause. Med en placering tæt på Hedelund er disse butikslokaler garanteret et konstant flow af potentielle kunder.
Har du ikke fundet dit ønskede lokale?
Opret en gratis søgeagent og få automatisk besked.
Vi sender dig en mail, hver gang vi bringer annoncer, der matcher dine behov.
Siden med dine favoritter til salg er fyldt. Vil du tilføje nye, skal du fjerne flere af dine nuværende favoritter.