



Ikke-verificeret annonce
Vi bestræber os på at have alle tilgængelige lejemål på Lokalebasen.dk. For dette lejemål kan vi ikke garantere, at informationerne er korrekte. Det skyldes, at udbyder ikke er en betalende kunde hos Lokalebasen.dk. Derfor vises heller ingen billeder. Læs mere
Kontorlejemål med inspirerende rammer i Elvirasminde
Lejemålet emmer af charme med originale detaljer, der skaber en unik atmosfære. Indretningen er rå og autentisk med flere selvstændige kontorrum, møderum, et større fællesområde, tekøkken samt 3 toiletter, hvoraf det ene er med baderum.
Placeringen er svær at overgå: få skridt fra Magasin, Strøget og Latinerkvarterets hyggelige caféer. Offentlig transport er lige om hjørnet, og du er omgivet af et levende erhvervsmiljø, hvor innovative virksomheder mødes og udvikler sig.
Lejemålet er en del af den historiske chokoladefabrik Elvirasminde – et ikonisk erhvervskompleks i Latinerkvarteret. Ejendommen, med sine røde tegl og høje vinduesbånd, forener industriens rå udtryk med moderne funktionalitet.
Området summer af liv med kontorer, værksteder, kaffebar og kreative virksomheder. En central placering, der giver dig nærhed til byens puls og et arbejdsmiljø præget af lys, aktivitet og fællesskab.
Der er ikke langt til Vor Frue Kirkeplads, hvorfor kontorets lokation emmer af idyl og naturlig ro. Sø, beliggende 832 m fra kontoret, er en evig kilde til energi og motivation. Kontoret ligger i et nydeligt område, kun 276 m fra Aarhus Å. I nærheden ligger Pustervig Torv, hvorfor kontoret er strategisk placeret ved sammenfletningen af mange vigtige veje i byen. Mal byen rød på Café Paradis, beliggende 125 m fra kontoret. Det kan i høj grad styrke sammenholdet i virksomheden.

Har du ikke fundet dit ønskede lokale?
Opret en gratis søgeagent og få automatisk besked.
Vi sender dig en mail, hver gang vi bringer annoncer, der matcher dine behov.