Ikke-verificeret annonce
Vi bestræber os på at have alle tilgængelige lejemål på Lokalebasen.dk. For dette lejemål kan vi ikke garantere, at informationerne er korrekte. Det skyldes, at udbyder ikke er en betalende kunde hos Lokalebasen.dk. Derfor vises heller ingen billeder. Læs mere
100% gratis og uforpligtende
100% gratis og uforpligtende
Ejendommen er udlejet til stabil lejer. Lejlighederne har en skøn udsigt og kort afstand til stationsbyen Haslev.
Bygning 1 er indrettet som et parcelhus i 2 plan, indeholdende 128 m² i stueplan og 96 m² på 1. sal. Lejer har adgang og vedligeholdelse af ejendommens hyggelige og velindrettede haveareal. Denne bygning har 2 indgange og toilet på begge etager. Bygningen er blevet istandsat og indeholder udlejning af værelser samt boliger.
Imellem bygning 1 og 2 er en lille hyggelig gård med en halvhøj mur ud mod vejen.
Bygning 2 er i stueplan indrettet med 6 værelser og 2 boliglejligheder på 1.salen. Der er samlet 3 køkkenenheder og 3 badeværelser. Ejendommen er opvarmet med gas, og der er separate målere på forbrug til alle boligenhederne. I bygning 2 er der installeret genveksanlæg.
Der er brandsikret op mod lejlighederne på 1. sal. På 1. sal er der indrettet 2 lejligheder på hver 90 m² som er udlejet. De har fælles indgang-/gangareal og egne el-målere. Lejlighederne er indrettet med 2 værelser, toilet/bad og stort, åbent køkken/stue ud i et. De er indrettet med store vinduespartier i gavlen som giver et fantastisk lysindfald. Den ene lejlighed har en terrasse som har aftensol og udsigt ud over marker, og begge lejligheder har adgang til aflukket område i haven.
Udenomsarealet mod Bråbyvej er befæstet med flisebelægning, og bruges til parkering for ejendommens beboere. En spændende ejendom med mange muligheder, enten videreførelse i nuværende form eller omdanne til en udlejningsejendom med op til 6-7 boligenheder.
I bil er der kort afstand til motorvejen med god forbindelse ind mod København, som nås på ca. 45 min. Køge, med rigtige gode s-togforbindelser, nås på ca. 10 min. kørsel, og herfra er der ca. 35 min. transport mod København med 10 min. drift i begge retninger.
Har du ikke fundet dit ønskede lokale?
Opret en gratis søgeagent og få automatisk besked.
Vi sender dig en mail, hver gang vi bringer annoncer, der matcher dine behov.
Siden med dine favoritter til salg er fyldt. Vil du tilføje nye, skal du fjerne flere af dine nuværende favoritter.