Ikke-verificeret annonce
Vi bestræber os på at have alle tilgængelige lejemål på Lokalebasen.dk. For dette lejemål kan vi ikke garantere, at informationerne er korrekte. Det skyldes, at udbyder ikke er en betalende kunde hos Lokalebasen.dk. Derfor vises heller ingen billeder. Læs mere
100% gratis og uforpligtende
100% gratis og uforpligtende
Vejgaard-ejendom med hele 1.165 lejebærende m²
• Vejgaard-ejendom – hele 1.165 lejebærende m²
• God fordeling mellem bolig og erhverv
• Parkering i tilhørende gård
• 2 opgange – 20 lejemål i alt
• Primært §19 stk. 2 lejemål
Hadsundvej 48-50 omfatter 2 opgange med fælles port (nr. 48) til bagvedliggende gård og befæstet parkeringsanlæg.
Hadsundvej 48 består af udlejet erhverv til røde kors i stueetagen, med god synliglighed. De øverste etager omfatter udlejede beboelseslejemål, alle i en fornuftig stand, i størrelser fra 67 – 147 m². Generelt fremstår ejendommen velpasset og i en fornuftig stand.
Hadsundvej 50 består af udlejet af erhverv i stueetagen (Vejgaard Dyrehandel), og på de øvrige etager udlejede beboelseslejemål, etværelses boliger, i størrelser fra 28 – 34 m². Disse lejemål har fransk altan mod gården.
Investor overtager en veldrevet ejendom på en placering hvor der historisk set altid vil være bud efter en bolig – og for så vidt også erhverv.
Boliglejemålene er, med undtagelse af et par ældre lejemål med trappelejeregulering, reguleret med stigningen i Nettoprisindekset. Der er tale om gennemgribende renoverede lejemål efter LL 19 stk. 2.
Ejendommen er opvarmet med fjernvarme og energimærket med karakteren C/D. Der er særskilte forbrugsmålere i begge opgange og samtlige lejemål.
En attraktiv investeringsejendom til under kr. 13.000 pr. m² indeholdende hele 20 lejemål på samme adresse.
Har du ikke fundet dit ønskede lokale?
Opret en gratis søgeagent og få automatisk besked.
Vi sender dig en mail, hver gang vi bringer annoncer, der matcher dine behov.
Siden med dine favoritter til salg er fyldt. Vil du tilføje nye, skal du fjerne flere af dine nuværende favoritter.