Presentation
Noget gik galt. Prøv venligst senere eller kontakt os hvis fejlen opstår igen.
Få mere information

Ikke-verificeret annonce

Vi bestræber os på at have alle tilgængelige lejemål på Lokalebasen.dk. For dette lejemål kan vi ikke garantere, at informationerne er korrekte. Det skyldes, at udbyder ikke er en betalende kunde hos Lokalebasen.dk. Derfor vises heller ingen billeder. Læs mere

Boligudlejning
Favorit

Boligudlejning til salg på Sct Knuds Park 14, 9800 Hjørring

3.637 m²
Areal
73.000.000 kr.
Pris
Få mere viden om ejendommen

100% gratis og uforpligtende

Du får en e-mail med de informationer vi har om ejendommen og sælgers kontaktoplysninger.

Navn*
E-mail*
Firma*
Telefonnummer*
Dit spørgsmål (valgfrit)
Få tilsendt information
Databeskyttelse
Få mere viden om ejendommen

100% gratis og uforpligtende

Du får en e-mail med de informationer vi har om ejendommen og sælgers kontaktoplysninger.

Navn*
E-mail*
Firma*
Telefonnummer*
Dit spørgsmål (valgfrit)
Få tilsendt information
Databeskyttelse
Få mere information

41 nyopførte lejligheder (2019/20), på efterspurgte placeringer i Hjørring

• 41 nyopførte lejligheder (2019/20), på efterspurgte placeringer i Hjørring
• Årlige lejeindtægter kr. 4.438.855,-, og årlig regulering med NPI, max 4%
• Stabilt afkast, med et minimum af løbende vedligeholdelse
• Kort afstand til indkøbsmuligheder, park, daginstitutioner mv.
• Opført som totalentrepriser med Arne Andersen Vrå

Skt. Knuds Park 14-16:
Populært beliggende i et roligt villakvarter, og bestående af 2 stk. punkthuse, indeholdende 26 stk. beboelseslejligheder i alt. Der er indkørsel til byggeriet mellem to parkerings’huse’, hvor hver lejer råder over egen overdækket p-plads, med integreret skur/udhus. Der er tale om velindrettede lejligheder, med et gennemsnitligt areal på 88 m², og hovedvægten på 3værelses lejligheder jf. den i prospektet værende lejeoversigt. Der er adgang til egen have eller altan, samt elevator for lejerne. Byggeriet er opført i 2019.

Svanelundsbakken 11-17:
Ejendommen består af den ene ½ af et vinklet byggeri nær byens mest besøgte park, ”Svanelunden”. Ejerforeningen varetager det overordnede hvad angår forsikring, vicevært mv., og ejer således et minimum af løbende tilsyn. Nærværende ejendom omfatter 15 beboelseslejligheder i en flot standard, hvor der er tænkt over indretning og de mindste detaljer. Placeringen med enkelte skridt til bus, tog, park og indkøb (Føtex) tiltaler i høj grad den aldrene lejer. Byggeriet er opført i 2020.

Fælles for samtlige lejemål, er, er at vand og el afregnes direkte til forsyningsselskaberne, og således udarbejdes alene et varmeregnskab én gang årligt. Lejen reguleres med Nettoprisindekset – pt. max. 4%. Lejen investor kan opkræve ved genudlejning er markedsleje/fri lejefastsættelse.

En handel konstrueres som en aktiv handel, hvor køber og sælger afholder udgift til tinglysning af skøder med 50/50. Sælger forestår gennemførelse af tilbudspligt for dennes regning. Deposita og forudbetalt leje på ca. 1,1 m.kr. refunderes til køber i forbindelse med handlen, der eventuelt kan modregnes en restkøbesum.

En veldrevet- og ikke mindst særdeles velbeliggende række af beboelseslejemål, i kvalitetsbyggerier, som synes oplagt for et fælles købende setup – eksempelvis i fondsregi, eller tilsvarende.

Fakta & Faciliteter

Faciliteter

Der er ikke angivet specifikke faciliteter til dette lejemål.

Økonomi

Priser

Beliggenhed

Sct Knuds Park 14, 9800 Hjørring

Sct Knuds Park 14, 9800 Hjørring

Har du ikke fundet dit ønskede lokale?

Opret en gratis søgeagent og få automatisk besked.

Vi sender dig en mail, hver gang vi bringer annoncer, der matcher dine behov.

Ofte stillede spørgsmål om translation missing: da.generic.kind_plural.housing i Sct Knuds Park 14, 9800 Hjørring

🏦 Hvordan får jeg mere information om boligudlejning på Sct Knuds Park 14 i 9800 Hjørring?
Hvis du har yderligere spørgsmål kan du komme i kontakt med udlejer direkte ved at udfylde formularen her Sct Knuds Park 14, 9800 Hjørring.
🏦 Hvad er inkluderet i lejen af boligudlejning på Sct Knuds Park 14 i 9800 Hjørring?
Spørg udlejer direkte ved at udfylde formularen her Sct Knuds Park 14, 9800 Hjørring.
🏦 Er det muligt at benytte andre services i boligudlejning på Sct Knuds Park 14 i 9800 Hjørring? (telefon service, kaffemaskine etc.)
Spørg udlejer direkte ved at udfylde formularen her Sct Knuds Park 14, 9800 Hjørring.
🏦 Vil lejen stige i lejeperioden for boligudlejning på Sct Knuds Park 14 i 9800 Hjørring?
Spørg udlejer direkte ved at udfylde formularen her Sct Knuds Park 14, 9800 Hjørring.
Tilføjet! Annoncen er gemt som "Favorit".

Siden med dine favoritter til salg er fyldt. Vil du tilføje nye, skal du fjerne flere af dine nuværende favoritter.

Vores medlemskab
  • Lokalebasen medlemskab logo
  • Lokalebasen medlemskab logo

Hjemmesiden bruger cookies

Cookies anvendes med henblik på at hjemmesiden fungerer optimalt, til at huske foretrukne indstillinger, at måle trafik/konverteringer samt at målrette relevant markedsføring.